+420 222 197 804
info@novatec-eas.cz

ZABEZPEČENÍ PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

 

Děti jen na základní škole stráví více než deset tisíc hodin svého času. Je nezbytné, aby se přitom cítily v bezpečí a aby ve škole bezpečno skutečně bylo. 

Fotolia_141103799_S

Mějte přehled o tom, kdo do školy vstupuje

Nedávné události, jako byla například ta ve škole ve Žďáru nad Sázavou, nám připomínají, že útoky na žáky a učitele už dávno nejsou záležitostí kulturně a geograficky vzdálených zemí. Zajištění bezpečnosti ve školách a školkách se v souvislosti se současnou bezpečnostní situací stává stále naléhavějším a vyžaduje moderní řešení.

Zabezpečení školy vyžaduje velmi dobře naplánované programy kontroly návštěvníků, které by měly být zahrnuty i ve vnitřních předpisech ústavu. Tyto programy by měly zahrnovat mimo jiné i důkladnou kontrolu osob vstupujících a vycházejících z budovy. Kontrola osob může být velmi efektivně zajištěna technickými prostředky společnosti Novatec.

Interkomy

Bezpečnostní interkomy si můžete sestavit přesně podle svých představ a potřeb. Za úkol mají zajistit spolehlivou správu vstupu do budovy a umožní vám rovněž snadné propojení s jinými systémy, čímž dosáhnete ještě vyšší bezpečnosti objektu.

 • Propojení se zabezpečovacím systémem 
  Interkom snadno propojíte se stávajícím zabezpečovacím systémem, nebo kamerovým systémem, který mimo jiné umožňuje funkci rozpoznání obličeje, a zvýšíte tak bezpečnost objektu.

 • Dotykový displej             
  Sestavte si intuitivní a strukturovaný adresář kontaktů, stejně tak jako ve vašem chytrém telefonu. Odolný vůči vodě, mechanickému poškození a skvěle čitelný na slunci.

 • Kontrola přístupu
  Zajistěte vyšší míru bezpečnosti všech lidí v objektu. Díky interkomu jednoduše zabráníte vstupu neoprávněných osob.

 • Vhodný pro handicapované
  Zařízení může být osazeno indukční smyčkou a piktogramy a je tak vhodné i pro komunikaci se sluchově postiženými. 


IP přístupové systémy

Přístupové jednotky jsou založeny čistě na IP technologii. KombinujÍ v sobě funkce tradičního kontroléru s funkcemi koncových přístupových zařízení. Jednotka je k dispozici ve verzi s klávesnicí, čtečkou RFID karet, čtečkou otisků prstů či s Bluetooth. Již na první pohled upoutá reprezentativním designem a následně i svou jednoduchostí při instalaci a konfiguraci. 

 • Jednotka s veškerou inteligencí
  Přístupová jednotka v sobě kombinuje tradiční kontrolér spolu s koncovým přístupovým zařízením a IP převodníkem, čímž výrazně snižuje náklady spojené s instalací, kabeláží i údržbou.

 • Snadná instalace
  Napájení přes PoE a jediný ethernetový kabel dělají instalaci naprosto triviální. Přímo do jednotky lze následně připojit zámek, odchodové tlačítko či senzor otevřených dveří.

 • Vnitřní i venkovní použití
  Přístupová jednotka je díky svým mechanickým vlastnostem určena jak pro instalaci uvnitř budovy, tak i do venkovního prostředí.

 • Zvýšená úroveň zabezpečení přístupu
  S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti střežených prostor lze mimo pracovní dobu vyžadovat po uživatelích dvojitou identifikaci, tj. kombinaci dvou různých přístupových technologií. Např. Identifikace pomocí RFID karty a PINu.

 

 

Doporučené zabezpečení

Interkom
Interkom02

 

Dveřní interkom kombinovaný s přístupovým systémem zajistí zvýšení bezpečnosti v objektu školy.

Potřebujete poradit? Volejte +420 222 197 804

Nebo Vás kontaktujeme my

Dejte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme nebo napíšeme.

E-mail*
Telefon
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Smazat dotaz