+ 420 222 197 804
info@novatec-eas.cz

Připojte se k nám  insta

Elektronická požární signalizace

Elektrická požární signalizace (EPS) je vyhrazené požární bezpečnostní zařízení, které pomocí hlásičů zajišťuje včasnou signalizaci vznikajícího požáru a upozorňuje osoby v daném objektu na nebezpečí. Signály z hlásičů jsou přijímány ústřednou EPS.

EPS

Výrobky firmy SATEL si získali uznání tisíců distributorů, montážních techniků, firem zabývajících se ochranou majetku a osob nejen doma, ale i v zahraničí. Síť autorizovaných distributorů obsahuje země Evropy a Asie. SATEL je soukromá firma, která se zaobírá výrobou a prodejem elektronických zařízení nejvyšší kvality. Rozsah produktů firmy SATEL zahrnuje především zabezpečovací ústředny, sirény, detektory, PCO, bezdrátové ovladače a napájecí zdroje.

Ústřednu EPS obsluhuje proškolená osoba, která v případě požáru přivolá hasiče. Pokud není zajištěna 24 hodinová obsluha, musí být systém EPS připojen zařízením dálkového přenosu na centrální dohledový pult příslušného hasičského záchranného sboru. V takovém případě je zabezpečený objekt vybaven obslužným polem požární ochrany a klíčovým trezorem, kde je umístěn generální klíč k objektu. Pro lepší orientaci je zde umístěn červený maják.

Naším nosným produktem je systém EPS s ústřednami APOLLO F1 a APOLLO F2V současnosti jsou k těmto ústřednám dostupné hlásiče řady XP95, DISCOVERY a XPANDER. Systém EPS APOLLO je určen pro všechny, kteří hledají řešení s optimálním poměrem cena/výkon.

 

Hlásiče požáru

Tlačítkové hlásiče slouží k okamžitému vyvolání poplachu při zpozorování ohně či kouře (lidský činitel).

  •   vnitřní
  •   venkovní IP66

Automatické hlásiče reagují na výskyt nebo změnu fyzikálních parametrů požáru bez nutnosti zásahu lidského činitele (bodové, lineární).

 

Signalizace poplachu

Při poplachu je okolí varováno spuštěním sirén či hlášením z evakuačního rozhlasu – nouzového zvukového systému. Signalizace může být doplněna stroboskopickými majáky pro upozornění osob s poruchou sluchu. 

---

Potřebujete poradit? Volejte +420 222 197 804

Nebo Vás kontaktujeme my

Dejte nám na sebe kontakt a my vám zavoláme nebo napíšeme.

E-mail*
Telefon
Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Smazat dotaz